Неплатники за воду ризикують залишитися без каналізації

Одесити не поспішають оплачувати рахунки за спожиту воду. Борг городян перед філією «Інфоксводоканал» вже перевищив 140 мільйонів гривень. Ситуація, що склалася, змушує водоснабжающую організацію проводити активну роботу з боржниками – аж до обмеження надання послуг в будинках і квартирах злісних неплатників.

Так, жителі одного з будинків, розташованих у Царському селі, заборгували філії «Інфоксводоканал» за послуги водокористування більше півтори тисячі гривень і залишилися без каналізації. Абонент не платив більше трьох місяців, розповів начальник відділу по роботі з приватним сектором філії «Інфоксводоканал» Андрій Руснак. Щільний сніговий покрив бригаді не перешкода – в «Инфоксводоканале» є обладнання, що дозволяє виявляти колодязі, люки навіть під товстим шаром снігу.

До неплатників, які живуть у висотних будинках, приходить бригада по тампонировке каналізації системою «Кріт». Для прикладу, тільки в однією парадної багатоповерхового будинку по вулиці Академіка Корольова була обмежена каналізація двом абонентам, суми заборгованості яких перевищили 2 тисячі гривень.

За словами заступника начальника управління «Водозбут» філії «Інфоксводоканал» Олександра Василюка, обмеження послуг водовідведення – міра вимушена. Адже абоненти-боржники не реагували на неодноразові повідомлення і попередження співробітників «Інфоксводоканалу».

«Згідно умов договору, оплата за послуги водовідведення і водопостачання повинна проводитися щомісяця до 20 числа. Контролери і все співробітники попереджають боржників про наявну у них заборгованості. Але, як показує практика, не завжди такі заходи бувають ефективні», підкреслив Олександр Василюк.

Станом на 20 січня абоненти сплатили підприємству лише 40% виставлених рахунків за надані в грудні послуги. Щоб не допускати перебоїв у процесі водопостачання водоканал змушений активізувати роботу з боржниками. У разі наявності фінансових труднощів водоканал рекомендує боржникам звертатися в абонвідділи для оплати боргу в розстрочку. Адже для боротьби зі злісними неплатниками, не йдуть на контакт, «Інфоксводоканал» ввів в експлуатацію значну кількість модернізованих установок «Кріт», які нині працюють у всіх районах міста. У планах відпрацювати кожного боржника, оскільки «Кріт» може виконувати свої завдання в будь-яких одеських висотках, незалежно від їх конструктивних особливостей.

У свою чергу співробітники філії «Інфоксводоканал» закликають городян до кінця січня оплатити послуги водокористування і ніколи не доводити ситуацію до зустрічі з «Кротом».

Wildcard SSL