В Одесі в модернізацію очисних споруд вкладено близько 9 мільйонів гривень

Про те, як відбувається процес очищення стоків і скид очищених вод, на прикладі роботи станції біологічної очистки «Північна» розповіли фахівці філії «Інфоксводоканал».

Станція біологічної очистки «Північна» щодня обробляє близько ста п'ятдесяти тисяч кубометрів стічних вод, які надходять з Суворовського і Приморського районів міста, розповів начальник служби біологічної очистки філії «Інфоксводоканал» Костянтин Лозиенко.

На станції стоки проходять кілька етапів очищення, за кожним з яких ретельно стежать фахівці. Так, в лабораторії підприємства на сучасному обладнанні проводять постійний контроль якості очищення стічних вод.

За словами завідуючої, хіміко-бактеріологічною лабораторією СБО «Північна» Тетяни Оліщук, співробітники лабораторії спочатку контролюють самі стоки, які надходять на очисні споруди, і називаються стічними водами. Вони проходять два ступеня очищення – механічну та біологічну. Після цього очищені води за своїми показниками відповідають технічній воді – прозорою і без запаху. Однак перед тим як робити скидання очищених вод, здійснюється суворий лабораторний контроль за 23 показниками. «Це робиться для того, щоб вода, яку людина використовувала, знову надходила в навколишнє середовище в чистому стані», - підкреслила Тетяна Оліщук.

Окремо якість очищення стічних вод і безпека морської води контролюються як незалежними лабораторіями, так і державними контролюючими органами. На сьогоднішній день очищені стічні води відповідають всім встановленим санітарним нормам.

Після всіх етапів обробки і контролю очищені води по спеціальному каналу надходять в Хаджибейський лиман або в Чорне море.

Проектна потужність станції біологічної очистки «Північна» дозволяє очищати близько чотирьохсот тисяч кубометрів води в добу. Однак зараз води приходить набагато менше - близько 150 тисяч, розповів Костянтин Лозиенко. Це означає, що у підприємства є хороший резерв для того, щоб ремонтувати споруди вчасно, модернізувати виробництво і здійснювати реконструкцію.

Проте з розвитком промисловості збільшується агресивність стоків. У зв'язку з цим Інфоксводоканал не шкодує грошей на модернізацію очисних споруд та лабораторій. На проведення таких заходів витрачено вже понад 9 мільйонів гривень.

Фахівці підприємства постійно контролюють процес очищення і своєчасно проводять всі роботи для того, аби одесити могли спокійно купатися в морі.

Wildcard SSL