Хочеш за кордон – заплати за воду

Борг населення за послуги водопостачання та водовідведення досяг критичної позначки – близько 148 мільйонів гривень. Подібна заборгованість ускладнює водоканалом оплату електроенергії, закупівлю реагентів та паливно-мастильних матеріалів, проведення поточних планових і аварійних ремонтних робіт.

Тому, щоб не допустити перебоїв у постачанні води в будинки одеситів «Інфоксводоканал» був змушений почати жорстку боротьбу зі злісними неплатниками, використовуючи всі передбачені законодавством заходи впливу.

Крім абсолютно реальної перспективи обмеження послуг водовідведення, «Інфоксводоканал» максимально посилив претензійну роботу. Співробітники підприємства розповідають, що на сьогоднішній день суди вже винесли більше трьох тисяч рішень про примусове стягнення боргів недобросовісних абонентів філії «Інфоксводоканал». Ще близько п'яти тисяч справ розглядають в юридичному департаменті підприємства.

«Практично всі такі позовні заяви, подані «Инфоксводоканалом» в суди, задовольняються. Далі – справа за виконавчою службою», - зазначив заступник директора юридичного департаменту філії «Інфоксводоканал» Олександр Степанов.

Зараз співробітники юридичного департаменту почали проводити спільні рейди з державними виконавцями щодо стягнення з неплатників заборгованості за спожиту воду.

При небажанні абонента згідно з рішенням суду погасити заборгованість виконавча служба проводить опис майна і накладає на нього арешт з можливістю подальшої реалізації на електронних торгах.

Деякі абоненти відмовляються навіть відкривати двері і спілкуватися з представниками державної виконавчої служби. Однак це їх не врятує від відповідальність за законом. «За недопуск виконавця боржника оштрафують і за рішенням суду буде забезпечений примусовий доступ в житло неплатника», зазначив державний виконавець Київського відділу Державної виконавчої служби Андрій Немазенко.

Державному виконавцю надано право на виконання рішень суду заарештувати рухоме і нерухомого майна з подальшою його реалізацією в рахунок погашення боргу; проводити заходи щодо розшуку автотранспортних засобів; стягувати заробітну плату, стипендії, пенсії та інших видів доходів боржників, у тому числі з банківських рахунків

Останнім часом все більш активно використовується такий вид впливу, як заборона виїзду за межі України.

Дана міра активно застосовується до платежоспособным боржникам. Недобросовісний споживач, який має борги за воду, прямо з аеропорту або іншого пункту пропуску їде не на відпочинок, а додому – оплачувати борги по комунальним послугам.

Співробітники підприємства закликають одеситів не накопичувати борги і вчасно платити за спожиту воду, а в разі фінансових труднощів, відразу звертатися в «Інфоксводоканал». Точки дотику, переконані у водоканалі, будуть знайдені у будь-якому випадку.

Wildcard SSL