«Інфоксводоканал» створив бригади для відпрацювання боржників

Стабільно високим залишається борг одеситів за спожиту воду — понад 145 мільйонів гривень. У зв'язку з цим у філії «Інфоксводоканал» створили мобільні групи для комплексного відпрацювання будинків з найбільшою заборгованістю за послуги водокористування.

В мобільні групи входять інженери, контролери, юристи і бригади «Кріт». Їх завдання – відвідати кожного неплатника та повідомити його про необхідність погасити борг. До тих, хто отримує послугу, не платить за неї і, до того ж, не йде на контакт з підприємством, застосовується «Кріт». Так, відразу кілька бригад працювали в багатоквартирних будинках по вулиці Новікова, де проживає близько десяти боржників. Рівень оплат по цим будинкам в цілому досить низький. Як розповіла інженер Малиновського абонотдела Катерина Сидорова, з дому Новікова,12-б заборгованість становить близько 25 тисяч гривень. При цьому боржники з боргом понад 500 гривень становлять 60% від загального кількості мешканців будинку.

Обмеження квартири від водовідведення займає близько півгодини і відбувається «точково» - не завдаючи незручностей сумлінним споживачам. Перш ніж використовувати Кріт, з кожним боржником проводилася попередня робота. Неодноразово направлялися різного плану повідомлення, приписи про погашення даної заборгованості, наголосив заступник начальника управління «Водозбут» філії «Інфоксводоканал» Олександр Василюк. Для того, щоб відновити послугу водовідведення, абоненту доведеться погасити борг перед водоканалом, а також відшкодувати витрати на роботу бригади «Кріт».

Найближчим часом мобільні групи водоканалу проаналізують рівень оплат і відвідають всіх боржників. Для них існує три варіанти розвитку подій: перший - погашення боргу з можливістю користуватися водою далі. У разі відмови - стягнення боргів в судовому порядку або ж обмеження водовідведення установкою «Кріт». А якщо цей комплекс заходів не призведе до належного результату, то управління «Водозбут» буде змушений обмежити подачу послуг на будинок до санітарних норм.

Уникнути таких жорстких санкцій можна, якщо оплачувати послуги щомісяця до 20 числа. Поки ж за квітень одесити розрахувалися тільки на 70%.

У такій ситуації підтримувати стабільну роботу підприємства стає все складніше, кажуть фахівці. І нагадують: від своєчасної оплати спожитих послуг залежить надійність водопостачання всього міста.

Wildcard SSL