Половина одеситів не платить за воду

Трохи більше 50 відсотків городян сплатили надані філією «Інфоксводоканал» у травні послуги. Крім зростання кількості системних неплатежів, співробітники підприємства відзначають все більше випадків оплати послуг водокористування з затримкою. На підприємстві наголошують: якщо ситуація не зміниться, під загрозою може опинитися безперебійність водопостачання всього міста.

В Одесу прийшло спекотне літо. Саме в цей час року кількість води, споживаної городянами, збільшується в рази. А разом з цим зростають і витрати «Инфоксовоканала», розповів виконуючий обов'язки директора підприємства Олександр Філатов. Так, якщо ще кілька днів тому в добу одеситам подавалося близько 300 тисяч кубометрів води, то зараз ця цифра зросла до 400.

Щоб надавати безперебійні та якісні послуги водопостачання водоканал повинен своєчасно розраховуватися за електроенергію, купувати ПММ, реагенти для очищення води. А в умовах літньої спеки всі закупівлі необхідно робити заздалегідь, адже споживання води збільшується в рази.

Підтримувати стабільну роботу підприємства і забезпечувати місто необхідним об'ємом води стає все складніше. Всьому виною — мільйонні борги, які накопичили і продовжують накопичувати споживачі. Так, заборгованість населення перевищила 130 млн. грн.

Отримати недоплачені кошти за вже надані населенню послуги для філії «Інфоксводоканал» критично важливо, щоб якісно очищати воду і подавати її в необхідному обсязі, оплачувати електроенергію, закуповувати обладнання для ремонтних бригад та інвестувати у розвиток підприємства. Адже тільки за останні декілька років підприємство інвестувало десятки мільйонів гривень на впровадження енергозберігаючого обладнання і підвищення надійності очищення води.

Поки ж борги населення призвели до відсутності у підприємства оборотних коштів. На сьогоднішній день, продовжує Олександр Філатов, фактично паралізована нормальна робота колл-центру, співробітники якого займаються вимушеної роботою з боржниками - розсилкою СМС-повідомлень і обзвоном неплатників.

У водоканалі нагадують, платити за водокористування необхідно своєчасно і в повному обсязі. Це допоможе жарким літом цілодобово забезпечувати місто питною водою.

Wildcard SSL