На водоочисної станції «Дністер» нове обладнання

Філія «Інфоксводоканал» продовжує реалізацію проекту по заміні та модернізації обладнання водоочисної станції «Дністер».

Питання модернізації водоочисної станції «Дністер», яка забезпечує питною водою Одесу і передмістя, у філії «Інфоксводоканал» приділяють особливу увагу. Так, зовсім недавно тут оновили лабораторію і провели роботи з реконструкції швидких фільтрів. А на насосній станції другого підйому встановили нове дороге обладнання. Сьогодні його можна побачити в роботі. Так, на двох насосних станціях встановлено абсолютно нове сучасне обладнання австрійського виробництва. Це дозволяє домогтися надійного постачання води в місто при економії електроенергії до 50%, зазначив заступник директора з капітального будівництва філії «Інфоксводоканал» В'ячеслав Бояльский. Нові насоси володіють великою продуктивністю і енергоефективністю. До того ж, витрати на обслуговування і ремонт цього устаткування зменшаться рази. Загальна вартість проектних та монтажних робіт становила 8,5 мільйонів гривень.

Ще одне нове обладнання – система водяних завіс, призначена для реагування на будь-які непередбачувані ситуації, – з'явилося і в хлораторної на станції «Дністер» в Біляївці. Тепер, у разі виникнення загрози, миттєво включається сирена і спрацьовують спеціальні насоси, завдання яких – забезпечити водяну завісу. «Властивості хлору в тому, що він стелиться по землі, він важче за повітря і потрапляє у всі щілини. Ми його водяною завісою, не що знезаражуємо, ми його різко розбавляємо і він стає практично безпечним», пояснив В'ячеслав Бояльский необхідність модернізації існуючої раніше системи захисту. Це дозволить у випадку аварійної ситуації не допустити вихід хлорного хмари за межі будівлі. Один з чотирьох датчиків вловлює перевищення гранично допустимої концентрації, звуковий сигнал стає безперервним і включається водяна завіса.

Начальник ВОС «Дністер» Євген Клименко відзначив актуальність запровадження сучасних методів захисту на станції «Дністер», які зможуть забезпечити безпеку жителів р. Біляївка від можливого впливу хлору на навколишнє середовище в разі надзвичайних ситуацій.

Нагадаємо, раніше філія «Інфоксводоканал» перевів усі свої водонасосні станції в Одесі та передмісті хлору на гіпохлорит натрію, який є безпечним для населення і навколишнього середовища.

Wildcard SSL