Близько 2 тисяч одеситів відключили від каналізації за борги

Одесити не доплатили філії «Інфоксводоканал» за спожиту воду близько 140 мільйонів гривень. Щоб не допустити перебоїв в подачі води, на підприємстві змушені посилити роботу з боржниками, використовуючи для цього всі доступні способи. Один з них — обмеження можливості користуватися системою водовідведення.

Число боржників неухильно зростає. Співробітники «Інфоксводоканалу» завжди намагаються достукатися до неплатника, увійти в його становище, запропонувати договір розстрочки боргу або інші варіанти діалогу. Однак є абоненти, які спожили послуги, а платити не хочуть, уникаючи при цьому будь-яких діалогів з водоканалом. З такими споживачами працюють юристи підприємства і численні бригади «Крота». Наприклад, у будинку №44/46 на вулиці Успенській абоненти, що проживають в одній з квартир, заборгували «Інфоксводоканалу» 3200 гривень. Борг їхніх сусідів — близько двох тисяч. А тому сюди приїхав «Кріт».

Бригади з «Кротом» працюють у всіх районах міста, обмежуючи каналізацію в десятках квартир боржників щодня. Як розповів, начальник пересувної гідротехнічної лабораторії Олександр Куртц бригади «Крота» перед обмеженням каналізації завжди намагаються поспілкуватися з кожним абонентом-боржником, щоб не застосовувати до них такі жорсткі заходи. Багато хто відразу направляються в банк погашати борги або оформляють розстрочку платежу. Водоканал їм завжди йде назустріч. А є й такі, які, маючи багатотисячні борги, погрожують працівникам водоканалу розправою. До них підхід нещадний.

На сьогоднішній день, зустрічі з «Кротом» не вдалося уникнути майже двом тисячам несумлінних абонентів. Для того, щоб користуватися послугою водовідведення знову, їм довелося повністю погасити борг перед Инфоксводоканалом, а також відшкодувати витрати по установці і зняття «Крота».

Обмеження послуг — не єдина міра впливу на боржників. Так, кілька тисяч справ абонентів-неплатників зараз знаходяться в руках юристів підприємства, 3800 вже передані до суду, а близько 2500 — в державну виконавчу службу для примусового стягнення боргів. Робота з неплатниками буде продовжена. Для того, щоб не піддавати себе додаткових заходів впливу з боку водоканалу, всім абонентам необхідно оплачувати за спожиту воду до 20 числа кожного місяця.

Wildcard SSL