У квітні кожен другий одесит може отримати позов до суду

В Одесі за спожиту у березні воду сплатили лише 45% жителів міста, хоча 100 % абонентів повинні були оплатити отримані квитанції ще до 20 числа. При цьому, одесити заборгували «Інфоксводоканалу» за отримані послуги близько 120 млн. грн.

Такий низький відсоток оплати негативно впливає на роботу водоканалу, який через брак оборотних коштів повинен по копійці збирати борги, щоб вчасно розрахуватися за електроенергію, реагенти, паливно-мастильні та ремонтні матеріали, сплатити податки.

У зв'язку з негативною ситуацією юридичний департамент водоканалу посилює свою роботу і просить всіх неплатників оплатити квитанції і погасити борги до 25 квітня. В іншому випадку, вся заборгованість буде стягнена в судовому порядку в рамках спрощеного судочинства. Це означає, що розгляд справи буде відбуватися без виклику боржників до суду, а наказ про стягнення заборгованості буде винесений судом протягом всього лише декількох днів. При цьому борги будуть стягуватися автоматично в першу чергу із зарплатних, пенсійних і інших платіжних карт.

Юристи «Інфоксводоканалу» рекомендують неплатникам не доводити справу до суду, оскільки крім самої суми боргу, неплатник має буде відшкодувати судовий збір (800 грн.) та виконавчий збір (10% від суми боргу). Для прикладу, при борг за воду 800 грн., неплатник заплатить 1680 грн.

На сьогоднішній день суди вже задовольнили понад 4000 позовів про стягнення боргів за послуги водокористування, а враховуючи критично низький рівень оплати «Інфоксводоканал» має намір передати до суду матеріали на всіх системних неплатників.

Крім того, напередодні травневих свят ряду боржників у судовому порядку можуть заборонити виїжджати за межі України із-за наявності комунальних боргів.

Wildcard SSL