Борги одеситів за воду досягли історичного максимуму

Філія «Інфоксводоканал» повідомляє, що станом на 1 жовтня загальний борг населення за спожиту воду перевищив 140 мільйонів гривень. Таким чином, були побиті рекорди заборгованості за всю історію одеського водоканалу.

Фахівці підприємства б'ють тривогу із-за критичної ситуації. З-за неплатежів водоканалу катастрофічно не вистачає оборотних коштів для покриття всіх витрат, а це може призвести в будь-який момент до зупинки насосних станцій і перебоїв у постачанні води.

Провівши серйозний аналіз, фахівці підприємства з'ясували, що основну суму боргів — понад 47 мільйонів гривень — складають зовсім не злісні неплатники, а абоненти, які платять за послуги раз у кілька місяців, або щомісяця недоплачують частина виставленого рахунку. Для порівняння, абоненти, які не сплачують за воду від 6 до 12 місяців повинні всього близько 7 мільйонів гривень. Погіршує ситуацію й те, що частина абонентів з якихось причин продовжує розраховуватися з «Инфоксводоканалом» за старими тарифами.

Враховуючи ситуацію, що склалася, підприємство змушене призупинити заходи щодо розвитку та модернізації, адже при такому рівні оплат головне — виживати і не допустити зупинки насосних станцій.

У «Инфоксводоканале» підкреслили, що будуть посилені методи роботи з боржниками. Щоб не залишити все місто без води, працівники підприємства мають намір відключати поголовно всіх неплатників, які протягом найближчих днів не сплатять борги за спожиті послуги.

«Ми сподіваємося на розуміння одеситів у необхідності прийняття таких непопулярних заходів. На сьогоднішній день ніхто безкоштовно не відпускає водоканалу електроенергію, реагенти і матеріали, за все потрібно своєчасно оплачувати. При таких астрономічні борги наявність води в крані залежить тільки від свідомості кожного з нас», зазначили в адміністрації «Інфоксводоканалу».

Wildcard SSL