Половина одеситів ризикують залишитися без послуг водокористування через борги

Станом на 20 лютого (кінцеву дату оплати згідно вимог законодавства) за надані в січні послуги водокористування оплатили менше 50% городян. Загальна заборгованість населення перевищила130 мільйонів гривень. У лідерах по неплатежів & ndash; жителі спальних районів міста: Суворовського і Київського. Вони розрахувалися з підприємством лише на 40&nbsр;відсотків.

Настільки низька платіжна дисципліна та астрономічні борги абонентів негативно впливають на надійність водопостачання всього міста, оскільки водоканал повинен своєчасно і, найчастіше, авансом, оплачувати реагенти, матеріали, електроенергію. Технічні служби повинні своєчасно усувати аварійні ситуації, і, при цьому, необхідно продовжувати роботи з модернізації підприємства і мереж.

Одну з причин несвоєчасних оплат водокористування представники підприємства дізналися в результаті проведеного опитування споживачів. Як з'ясувалося, на відміну від рахунків за воду, які розсилаються в перших числах місяця, квитанції на оплату інших комунальних послуг приходять набагато пізніше. Чекаючи їх, щоб заплатити за все і відразу, деякі городяни забувають про вимоги законодавства і договорів по оплаті за водокористування до 20 числа.

Також є споживачі, які вважають нормальним оплачувати раз в декілька місяців, а борг у 100&nbsр;гривень – копійками. Для інформації, сумарна заборгованість споживачів з боргом близько 100&nbsр;гривень становить кілька десятків мільйонів гривень.

Тому, щоб не допустити перебоїв у постачанні питної води в місто, «Інфоксводоканалу» знову довелося посилити роботу з неплатниками. По всіх районах міста тепер працюють більше 20&nbsр;бригад «Крота» і Служби по відключенням боржників, які щодня відпрацьовують близько 4000&nbsр;адрес.

«Інфоксводоканал» звертає увагу споживачів, що робота з боржниками буде проводитися за наявності заборгованості від 1&nbsр;місяця і незалежно від суми боргу. Також в водоканалі радять не ігнорувати смс&nbsр;повідомлення, дзвінки або попередження про заборгованість, оскільки при відсутності оплати в такому випадку може бути проведено обмеження послуг, відновлення яких становить від 2400&nbsр;гривень (навіть при боргу в кілька сотень гривень).

«Інфоксводоканал» звертається до абонентів з проханням не накопичувати борги, оплачувати за послуги щомісяця до 20&nbsр;числа, незалежно від надходження квитанцій по іншим комунальним послугам. Адже наявність води в крані залежить тільки від свідомості кожного мешканця міста.

Wildcard SSL