В Одесі зловили «чорних асенізаторів»

Останнім часом різко збільшилась кількість скарг від одеситів на роботу асенізаторських автомобілів, які зливають каналізаційні відходи прямо в колектори під вікна житлових будинків, в балки, яри, ливневки.

На сьогоднішній день стоки близько 20 тисяч приватних будинків, обладнаних вигрібними ямами, вивозяться стихійно підпільними перевізниками і зливаються в несанкційонованих місцях. Від такої діяльності незаконних асенізаторів руйнуються міські каналізаційні мережі, а бюджет не отримує ні копійки від податкових відрахувань. Через неконтрольований злив стічні води забруднюють навколишнє середовище, ставлячи під загрозу екологічну безпеку курортного міста і Чорного моря. При цьому за результатами обстеження домоволодінь виявлено, що більшість вигрібних ям просочуються в грунт, катакомби, що прямо заборонено законом.

Співробітники водоканалу проводять постійні рейди по точках незаконного зливу каналізаційних відходів. Під час останнього рейду в Суворовському і Малиновському районах було виявлено близько 10 випадків незаконного зливу рідких побутових відходів підпільними перевізниками. За низкою адрес виявлено руйнування каналізаційних колодязів, а деякі діячі навіть примудрилися встановити свої замки на кришки люків, які належать водоканалу.

У всіх випадках порушень поліцейськими складені відповідні матеріали і проводиться розслідування, винні будуть притягнуті до відповідальності.

Сьогодні в Одесі працює не менше 50 незаконних асенізаторських автомобілів. Власники асенізаторів та їх «смотрящі» підробляють фіктивні договори на вивезення відходів і навіть вдаються до погроз на адресу співробітників «Інфоксводоканалу».

«Інфоксводоканал» звертає увагу, що Одеська міська рада рішенням сесії визначила «Інфоксводоканал» єдиним законним виконавцем послуг з вивезення рідких побутових відходів на території міста. Таким чином буде вирішено найважливіше екологічне питання для курортного міста.

У свою чергу, власникам приватних будинків, які не підключені до системи централізованого водовідведення, необхідно укласти договори з Філією «Інфоксводоканал» на вивіз відходів з вигрібних ям. Вивозити стоки будуть спеціалізованими автомобілями на станції біологічної очистки «Південна» та «Північна ». Це дозволить гарантувати виконання всіх санітарних норм і вимог, а також попередити екологічну катастрофу.

А поки ж, рейди по незаконним перевізникам планується проводити щодня, матеріали по кожному з них будуть передані в правоохоронні органи.

«Інфоксводоканал» закликає одеситів не залишатися байдужими до безпеки навколишнього середовища і повідомляти в колл-центр підприємства про всі випадки незаконного зливу рідких побутових відходів.

Wildcard SSL